LED žárovky 12V

LED 12V autožárovky pro osobní a nákladní vozidla nelze použít pro potkávací ani dálková světla. Žárovky nejsou homologovány pro provoz na pozemních komunikacích. Koupí takovéto žárovky riskujete pokutu. Na trhu je však řada LEDek H4 i H7, které jdou nahradit klasickými žárovkami – jejich užití je ovšem velmi riskantní – jedná se většinou o žárovky z Číny s relativně nízkou světelností.

Pokud chcete ovšem za každou cenu svítit ekologičtěji a úsporněji, můžete si pořídit Denní svícení. Jedná se o LED panel, který se připevňuje na masku auta. Denní svícení bývají často homologovaná pro provoz na pozemních komunikacích, takže jejich používáním nic neriskujete ba naopak. Některá denní svícení jako např. od Philipsu se dokonce spouští sami – takže se Vám už nestane, že přes den zapomenete rozsvítit světla.

Žárovky LED si tak do auta můžete dát pouze do interiéru. Užití LED žárovek v interiéru není nijak upraveno legislativou – můžete si tak interiér nechat.

U LED žárovek se stává, že auto signalizuje poruchu žárovky, přestože vadná není. Tato situace se řeší LED CanBusem – ten odstraní chybnou signalizaci LED žárovky.

LED Canbus - odstraní chybu u LED žárovek
LED Canbus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *